Newroz tatili için Türkiye’deki turistik şehirlere gitmek isteyen birçok İranlı Yüksekova’ya geliyor. Antalya’ya gitmek için Yüksekova’ya gelen 150 İranlı yolcu için ilk kez Sun Express’in özel yolcu uçağıyla bir sefer düzenlendi.

Erkan Çapraz'ın haberi

İran'daki Newroz tatili nedeniyle önceki gün Yüksekova’ya gelen İranlı turistler ilçedeki tüm otelleri doldurdu. İranlı turistler için BLS Turizm Acentası tarafından ilçede ilk kez direkt Antalya seferli özel bir uçuş düzenlendi. Antalya'ya gitmek üzere Selahaddin Eyyubi Havalimanına gelen İranlı turistlere havalimanı girişinde çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Söz konusu uçuşla ilgili Yüksekova Haber Portalı’na açıklama yapan firma yetkilileri, “Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı’ndan direkt Antalya seferini Sun Express hava yoluyla gerçekleştirdik. Bu seferin yapılmasına katkıları bulunan Yüksekova Kaymakamı Ramazan Kendüzler, Havalimanı çalışanları, Tursab, Yükekova Belediyesi, Yüksekova Ticaret ve Sanayi Odası, Esendere Gümrük Müdürlüğü ve Yüksekova’daki acentamıza teşekkür ederiz” dedi. Açıklamada önümüzdeki hafta gidiş-dönüşlü bir Antalya seferi daha yapılacağı belirtildi. 

Antalya’ya gitmek için Yüksekova Havalimanını tercih eden İranlı yolcular, Yüksekova esnafı ve halkına konukseverliklerinden dolayı teşekkür ederek, “Yüksekova bizim Antalya’ya gidebilmemiz için daha makul bir uçuş noktası. İran’dan uçuş için hem yer bulamıyorsunuz hem de pahalı olabiliyor biletler. Biz Urumiye’den 1 saatte Yüksekova’ya geliyoruz ve burandan gitmek istediğimiz şehirlere uçuyoruz. Yüksekova Havalimanı bu açıdan bizim için bir avantaj” dediler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yaz


En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.